9 продуктів, які допоможуть подолати депресію!

9 продуктів, які допоможуть подолати депресію!

Депресія - це не просто емоційний стан, фахівці розглядають її як особливий недуга, захворювання, яке може розвинутися у будь-якої людини в результаті тривалої смутку, глибокої туги, поганого настрою, заниженої самооцінки, втрати інтересу до соціального оточення і всьому, що відбувається в житті. Це захворювання пов'язане, головним чином, з генетичними факторами, однак причиною депресії можуть стати і емоційне життя людини і соціальне середовище, в якій він живе.

На сьогоднішній день вже існує величезна кількість наукових досліджень, присвячених депресії і різних способів її лікування, які можуть допомогти в цій ситуації людині впоратися (фактично з самим собою). Автори цих досліджень стверджують, що деякі продукти харчування дійсно виявилися дуже ефективними в боротьбі з депресією і підвищеною тривожністю.

Тому в нашій сьогоднішній статті ми б хотіли поділитися з вами інформацією про цих чудодійних продукти, що володіють дією антидепресантів. Можливо, саме вони допоможуть вам впоратися з депресією, якщо вона здолає раптом і вас.

Патока

Цей продукт харчування складається в основному з сахарози, яка не кристалізується. Патока багата уридином, це одна з складових ДНК, яка відповідає за процес вивільнення енергії з клітин організму і таким чином допомагає боротися з депресією. Але, звичайно, патокою не слід занадто захоплюватися, її кількість у раціоні повинно бути обмежено, так як не можна забувати про те, що це фактично цукор.

Жирна риба

9 продуктів, які допоможуть подолати депресію!

Такі види риби, як лосось, сардини, тунець і анчоуси надзвичайно багаті жирними кислотами Омега-3, які добре відомі, завдяки своїм корисним властивостям при захворюваннях серцево-судинної системи (за рахунок того, що вони сприяють зниженню рівня тригліцеридів у крові та запобігають утворенню згустків крові і тромбів). Також було доведено, що споживання жирної риби допомагає впоратися з депресією і стресом. Тому постарайтеся включити її в свій раціон.

Цукрові буряки

Буряк, яку використовують для виробництва цукру, це, по суті, те ж саме, що і патока. Буряк також багата речовиною під назвою уридин, про який ми згадували вище. Воно підвищує рівень цитидина в мозку, вважається, що це надає позитивний вплив на рівень допаміну, що відповідає за «регулювання» і «коригування» настрої.

Соя

9 продуктів, які допоможуть подолати депресію!

Споживання сої стало настільки поширеним завдяки різним досліджень, які довели, що цей продукт володіє численними корисними для здоров'я властивостями. З цього білка рослинного походження можна отримати багато інших продуктів харчування, дозволяючи споживачам використовувати наявні переваги. Похідні від сої продукти дуже багаті амінокислотами, при цьому в них не міститься холестерину і практично немає шкідливих насичених жирів.

Соя також містить жирні кислоти Омега-3, які корисні для серцево-судинної системи, так і для боротьби з депресією.

Горіхи

9 продуктів, які допоможуть подолати депресію!

Горіхи є чудовим джерелом альфа-ліноленової кислоти для організму, це, власне, один з компонентів жирних кислот Омега-3. Рекомендується споживати горіхи в невеликих кількостях, ретельно їх при цьому пережовуючи, це допоможе впоратися з тривалою депресією, а крім того буде корисно і для серцевого м'яза.

Коричневий рис

В коричневому рисі містяться вітаміни В1 і В3, а також фолієва кислота, до того ж це продукт харчування з низьким глікемічним індексом. Крім цього в рисі практично відсутній цукор, а значить його споживання буде перешкоджати різкого зниження рівня цукру в крові і, як наслідок, раптових перепадів настрою.

Пивні дріжджі

9 продуктів, які допоможуть подолати депресію!

Даний продукт харчування також багатий на вітаміни В1, В2 і В3, а ще містить 16 амінокислот, які дуже корисні для зміцнення нервової системи.

Вівсянка

У вівсянці міститься фолієва кислота і вітаміни В1 і В6, це, по-перше, надає істотну допомогу травній системі, а по-друге, дозволяє запобігти різке зниження рівня цукру в крові, що чисто фізіологічно не кращим чином відбивається на емоційному стані: трапляються раптові перепади настрою, люди стають дратівливими, запальними і т. д.

Капуста

9 продуктів, які допоможуть подолати депресію!

Дослідження, проведені Американською асоціацією з вивчення ракових захворювань, підтверджують, що капуста надзвичайно багата вітамінами і фолієвою кислотою, тобто двома речовинами, необхідними людському організму, аби впоратися зі стресом і перемогти депресію, а також запобігти захворювання серцево-судинної системи і навіть рак.

Какао

Це, без сумніву, один з найвідоміших продуктів для боротьби з депресією. Так само, як горіхи або патока, какао містить селен, який допомагає контролювати свій настрій, зміцнює мозок і навіть бореться з ознаками старіння. Єдине, не варто зловживати какао, все має бути в міру, щоб раціон був збалансованим. У невеликих кількостях какао принесе організму тільки користь, вже не раз було підтверджено в різних дослідженнях, що гіркий шоколад робить позитивний вплив як на фізичне, так і на емоційний стан.

Схожі статті: