Вітамін B13

12.05.2014

Вітамін B13 (оротовая кислота) – вітаміноподібна речовина, яка бере участь в обмінних процесах, синтезує нуклеїнові кислоти, білірубін і фосфоліпіди. Оротовая кислота посипає в організм не тільки з продуктами харчування, але і виробляється організмом за рахунок діяльності корисних бактерій, які знаходяться в кишечнику.

Оротовая кислота – бістро руйнується при денному світлі, також не стійка до високих температурних режимів.

Роль і значення вітаміну B13

Оротовая кислота бере активну участь у всіх биохимическихреакциях, без яких організм не в змозі повноцінно функціонувати. 1. позитивно впливає на розвиток плоду в період вагітності; 2. бере участь у синтезі нуклеїнових кислот і метіоніну; 3. стимулює синтез білків; 4. нормалізує роботу печінки, прискорює регенерацію клітин печінки, знижує ризик розвитку захворювань печінки. 5. знижує ризик розвитку шкірних захворювань; 6. попереджає передчасне старіння організму.

Добова потреба у вітаміні О 13

1. дорослі 0,5-2 г 2. вагітні і годуючі мами до 3 р 3. діти від 0.25 - 1,5 м В деяких випадках кількість вітаміну може бути перевищено, він практично не токсичний,тому не представляє загрози для здоров'я.У фармацевтичній промисловості вітамін B13 надається у вигляді препаратів: «магнію оротат» і «оротат калію». Дані препарати повинні призначатися тільки лікарем.

Джерела оротовой кислоти З продуктів харчування вітамін B13 надходить у вигляді магнієвих, калійних або кальцієвих солей, які всмоктуються в кров'яне русло, з кишечника утворюючи оротовую кислоту, яка проникає у всі тканини і органи. Основним джерелом вважаються продукти тваринного походження: м'ясо, печінка, молочні і кисломолочні продукти. Рослинні джерела: коренеплоди. Показання до застосування 1. підвищені фізичні навантаження; 2. період одужання; 3. патології печінки; 4. хвороби серця; 5. нефропатії; 6. період вагітності; 7. післяопераційний період.

Дефіцит вітаміну B13 Оротовая кислота в достатній кількості синтезується організмом, тому дефіцит цього вітаміну зустрічається вкрай рідко. При необхідності оротовая кислота призначається у формі лікарських препаратів, що дозволяє забезпечити її дефіцит. Високі дози вітаміну B13 здатні викликати ряд протипоказань у вигляді алергічних реакцій, порушення травлення, дистрофію печінки та інші порушення.

Схожі статті: